• Rasporedi II-1, II-8 i III-6 su isti na svaku drugu nedelju

• Ako nastavnik predaje odeljenju II-1, II-8 ili III-6, onda je moguće da se njeni/njegovi rasporedi časova jedne nedelje i sledeće nedelje različiti. U rasporedu za nastavnike se to prepoznaje horizontalno podeljenim kvadratom (pravougaonikom). Čas u gornjem delu kvadrata se održava prve nedelje, a čas koji se nalazi u donjem delu kvadrata se održava druge nedelje. Časovi koji se nalaze u nepodeljenim kvadratima se održavaju u isto vreme svake nedelje.

Horizontalno deljenje kvadrata se uočava i kad se dele grupe, ali tada se pominje grupa.

Naravno, isto to važi i za rasporede navedenih odeljenja.

• Postavljanje časova odeljenskog starešine raspored 2.2

• Časovi odeljenskog starešine, onako kako je to opisano u prethodnoj novosti, su vidljivi u rasporedima nastavnika. U rasporedima odeljenja oni nisu vidljivi. Kada se utvrdi pravo mesto ČOSa, to će se ubaciti i u raspored odeljenja.

• Časovi odeljenskog starešine

• Ako starešine žele sami da odrede svoj čas starešinstva, onda to naravno mogu učiniti. Bilo bi dobro da se o tome dogovori pa da to bude i na zvaničnom rasporedu. Napominjem da se neki časovi starešinstva mogu naći na sledeće načine:

• prečas u drugoj smeni, recimo ponedeljkom i petkom
            • držanje časa jednog grupi odeljenja, pa posle toga i drugoj
              • ovo se može desiti recimo ako jedna grupa odeljenja ima poslednji redovan čas, a druga je slobodna
            • ...
          • Otvaranje naloga

• Drage kolege,

Sada možete otvoriti svoj nalog! Ulogovani nastavnik ima pristup oglasnoj tabli i može komunicirati sa drugim nastavnicima, odnosno administratorom u vezi rasporeda. Takođe, postoje razne druge mogućnosti poput unošenja ocena učenika, naziva nastavnih jedinica itd.

Za otvaranje naloga potrebno je poslati email adresu administratoru. Vama će automatizovani deo sajta poslati lozinku.

• Korisnici mobilnih telefona

• Dragi korisnici mobilnih telefona.

možete proveriti svoj raspored i zamene i na mobilnom uređaju. Ako imate iPhone,iPad ili Android uređaj, možete preuzeti izvornu aplikaciju za te platforme.

Za više informacija molimo proverite: mobile.edupage.org

• Raspored

• Dragi učenici i nastavnici,

sada možete proveriti važeći raspored i ostale podatke Samo kliknite na linkove sa vrha stranice.

• Nastanak ove stranice

• Web stranica rasporeda naše škole je napokon na internetu. Ovde ćete pronaći puno upotrebljivih i zanimljivih informacija. Popis razreda, nastavnika, raspored i druge podatake.